21 stycznia 2011

Darmowe dzwonki dla iPhone cz. 2


Pisałem już kiedyś o szybkim sposobie na stworzenie sobie za darmo dzwonka na iPhone'a. Post stał się jednym z najczęściej odwiedzanych na blogu. Wiele osób z polski ma telefon od Apple, jeszcze więcej ci z Was którzy klikają z USA.

Znalazłem więc inny sposób na proste stworzenie dzwonka z kawałka swojej ulubionej piosenki, trzymanej na telefonie. Przynajmniej dla mnie jest on wygodniejszy i nie trzeba wysyłać piosenki do serwisu, czekać na jej załadowanie itp.


Wystarczy odpowiednia aplikacja z App Store.


Ringtone Designer, tak nazywa się aplikacja firmy Blackout Labs, dzięki której stworzysz swój dzwonek. Ściągniesz ją tutaj (link do iTunes). Aplikacja jest darmowa. Jest też droższa wersja z możliwością tworzenia dzwonków za pomocą mikrofonu.

Po zainstalowaniu wystarczy wybrać piosenkę z której chcemy stworzyć dzwonek, dwoma suwakami zaznaczyć trzydziestosekundowy (w płatnej wersji dłuższy) fragment, który będzie dzwonkiem, kliknąć na dyskietkę by zachować dzwonek.

Po tej operacji należy podpiąć iPhone do komputera, uruchomić iTunes i przy ekranie z informacjami o naszym iPhone wybrać z górnej belki Programy lub Apps jeżeli korzystacie z anglojęzycznej wersji. Na samym dole pojawi się lista z aplikacjami które obsługują udostępnianie plików. Będzie tam również wyżej wymieniona aplikacja. Po kliknięciu na nią pojawią się stworzone wcześniej dzwonki, które należy zapisać gdzieś na komputerze, najlepiej na pulpicie by później nie szukać. Po zapisaniu wystarczy kliknąć dwukrotnie na dzwonek lub przeciągnąć go ręcznie do biblioteki iTunes, a następnie zsynchronizować iPhone. Gotowe.

Wszystkie opisane wcześniej kroki pokazane są w tym krótkim filmiku: